fbpx

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 mars 2022

Dashi

Sot mund të vihet re një lloj rënie e gjallërisë në marrëdhënie me partnerin/en, ndërsa humori do të jetë i alternuar, për shkak të një Hëne që duket më “tekanjoze”. Beqarët do e gjejnë shpirtin e tyre binjak dhe nuk do mendohen gjatë për të nisur një lidhje. Financat do jenë të mira.

Demi

Sot do të jetë Mërkuri ylli juaj i mirë, ai që do të nxisë jo vetëm ambicien tuaj në planin profesional, por edhe në jetën sentimentale. Shfrytëzojeni këtë moment. Beqarët do kenë plot takime, por nuk janë ende gati për të ndryshuar statusin. Për financat duhet të kujdeseni më tepër.

Binjakët

Mundohuni të mos lini pas dore impenjimet tuaja, e në mënyrë të veçantë ato që kanë të bëjnë me marrëdhënien tuaj në çift. Është momenti të tregoni veten. Beqarët nuk do kenë fat në dashuri, kështu që më mirë të mos ndërmarrin hapa. Me financat do dini si të veproni.

Gaforrja

Keni shumë nevojë të përmirësoni raportet me partnerin/en, por me Mërkurin në “opozitë” sigurisht që nuk do të jetë edhe aq e lehtë. Duhet të evitoni sa më shumë lojërat e rivalitetit. Beqarët do kenë njohje të reja, disa mund të nisin edhe lidhje. Planetët do favorizojnë financat.

Luani

Sot falë “kombinimit” Afërditë-Mars, si me magji ju të dashuruarit do t’ju rikthehet humori. Aq më tepër janë duke shkuar shumë mirë me partnerin/en. Beqarët do kenë vetëm takime rutine, por asgjë për tu veçuar. Në planin financiar tregohuni sa më shumë të kujdesshëm.

Virgjëresha

Priten rezultate pozitive në aktivitetin tuaj të përditshëm, por në planin sentimental ka diçka që nuk shkon. Nëse keni diçka për të fshehur, duhet të tregoheni të kujdesshëm. Beqarët do jenë të angazhuar me punë dhe s’do kenë kohë për dashurinë. Në planin financiar nuk parashikohen probleme.

Peshorja

Parashikohet një periudhë mjaft pozitive për të gjithë ata që janë në një marrëdhënie, pasi do të jenë nën efektet pozitive të një Mërkuri që stimulon pikërisht krijueshmërinë. Beqarët nuk duhet të mendohen gjatë, por të bëjnë atë që ju thotë zemra. Kujdes me financat.

Akrepi

“U hoq dhembi, u hoq edhe dhimbja” thotë një fjalë e urtë popullore e kjo shprehje vlen shumë për ju të dashuruarit sot. Mesazhi është i qartë, e keqja duhet shkulur sa më parë, me gjithë koston e lartë. Beqarët do realizojnë vetëm takime, asgjë më shumë. Të ardhurat do përmirësohen tej mase.

Shigjetari

Nuk do të mungojnë mundësitë e mira për të fituar, por kujdes sepse mund të bini pre e ndonjë mashtrimi. Afërdita rindez pasionet në dashuri. Beqarët do kenë takime, por do ndihen mirë me statusin që kanë. Në planin financiar do dini si të veproni me të ardhurat.

Bricjapi

Atmosferë pak e çuditshme kjo e sotmja për ju që jeni në lidhje, pasi nga një moment zymtësie e apatie gati, mund të ktheheni menjëherë në një gjendje gazmore. Beqarët do duan të mbajnë statusin që kanë dhe do refuzojnë të gjitha ftesat. Në planin financiar, Saturni do ndikojë pozitivisht.

Ujori

Nuk do të mungojnë momentet e lumtura për ju të dashuruarit, por duhet të dini se nëse nuk e kapni momentin e përshtatshëm fluturimthi, zor që mundësi të tilla t’ju paraqiten. Beqarët do jenë në dilemë për shumë gjëra, por nuk do hedhin asnjë hapë. Financat do jenë të mira.

Peshqit

Afërdita është në një pozicion të favorshëm për ju që jeni në çift, por është Marsi “provokatori” që ju bën të bëni një zgjedhje që do të rezultojë e gabuar. Beqaret femra do kenë sukses në dashuri, ndërsa meshkujt do duhet të presin ende. Financat do i keni nën kontroll.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button