fbpx

Ja si janë rejtingjet e partive të Maqedonisë sipas anketës së IRI-t

Anketa e fundit e Institutit Republikan Amerikan (IRI), partitë shqiptare i nxjerrë me këto rejtingje:

Bashkimi Demokratik për Integrim – 6%

Lëvizja Besa – 4%

Partia Demokratike Shqiptare – 3%

Rilindja Demokratike Kombëtare 1%

Në këtë anketë nuk Janë përfshirë partitë, Lëvizja për Reforma në PDSH, Uniteti dhe PPD.

Ndërkaq  në bllokun e partive maqedonase, VMRO – DPMNE rejtingun e ka 27%, ndërkaq LSDM 18%.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button