fbpx

Aksion policor në Fakultetin Ekonomik në Shkup

Hyrja në Universitetin Shën Qirili dhe Metodij është bllokuar nga sigurimi i policisë, njofton NOVA, transmeton Portalb.

Në parkingun afër fakultetit pjesëtar të njësitit special kanë siguruar hapësirat dhe nuk lënë qarkullimin e civilëve drejt objektit të fakultetit.

Press 24 duke u thirrur në burime policore ka raportuar se është arrestuar ish dekani i fakultetit Ekonomik Bobek Shuklev, ndërkaq po hetohen edhe profesor tjerë. Jo zyrtarisht mësohet se profsorët janë të dyshuar për mitmarrje.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close