fbpx

Përleshje në tubimin e Trump

Mbështetësit dhe kundërshtarët e të nominuarit republikan për president, Donald Trump, janë përleshur në një tubim në San Diego, shkruan BBc, transmeton Klan Kosova.

Policia ka deklaruar që personat në fjalë janë mbledhur në qendër të qytetit në menyrë të jashtëligjshme dhe ka bërë 35 arrestime, përderisa ka pasur hedhje të shisheve dhe gurëve.

Trump ka vizituar qytetin në afersi të Meksikës, në pritje të mbajtjes së zgjedhjeve primare në Kaliforni me 7 qershor.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close