fbpx

Pamje nga shembja e rrugës në Firencë që ‘gëlltit’ makinat (Foto)

Një pjesë e një rruge në qendër të Firences është shembur sot, duke i hedhur një varg me makina të parkuar në një tubacion nëntokësor dhe duke shkaktuar ndërprerje të furnizimit me ujë në pjesë të këtij qyteti të lashtë, transmeton gazeta Express.

Rreth 200 metra të rrugës që çon drejt urës së famshme Ponte Vecchio u shemben kur një tubacion i madh i ujit shpërtheu nën të, kështu ka thënë kryetari i qytetit, Dario Nardella.

Rreth 20 makina ranë në gropën e mbushur me ujë.

Nuk është raportuar për të lënduar.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button