fbpx

Rrëzohet helikopteri në Francë, vdesin 4 policë

Katër policë francezë janë vrarë nga rrëzimi i helikopterit në malin Pyrenees në kufi me Spanjën.

The Guardian shkruan se incidenti ndodhi në një lartësi në mes të dy mijë dhe 3 mijë metrave afër Vignemale, pika më e lartë në anën franceze të malit, sipas autoriteteve, transmeton Gazeta Express.

Të vrarët, që të gjithë në të 40-at, përfshijnë pilotin, ko-pilotin dhe dy specialit të shpëtimit malor të përfshirë në një ushtrim, sipas autoriteteve lokale.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close