fbpx

Hajndëll u takua edhe me partitë opozitare Lëvizja BESA, LR PDSH dhe Uniteti

Partitë opozitare shqiptare Lëvizja BESA, LR PDSH dhe Uniteti janë ftuar në një takim të përbashkët me të dërguarin e posaçëm të Bundestagut gjerman Johanes Hajndëll. Ata kanë biseduar për krizën politike në Maqedoni. I dërguari special gjerman së bashku me ambasadoren gjermane, ka dëgjuar qëndrimet dhe propozimet për dalje nga kriza nga këto tre parti shqiptare. Hajndëll më herët u takua edhe me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe me atë të PDSH-së, Menduh Thaçi.

LEXO: Ja çfarë biseduan Hajndël dhe Ahmeti në takimin e sotëm
LEXO: Ja çfarë biseduan Hajndël dhe Thaçi në takimin e sotëm 

 

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close