fbpx

Partia FJALA kujton 17 vjetorin e masakrës së Dubravës (VIDEO +16)

Janë bërë 17 vite nga masakra në burgun e Dubravës, masakër kjo e cila u krye nga forcat policore të Sërbisë, kujton Partia FJALA.

Në këtë masakër humbën jetën 150 të burgosur shqiptarë.

“Ne si Parti FJALA, kërkojmë nga Qeveria e Republikës së Kosovës dhe nga bashkësia ndërkombëtare të i bëj presion Beogradit që të i dorëzoj para drejtësisë ata kriminel që urdhëruan dhe zbatuan këtë masakër.” kërkon kjo parti.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close