fbpx

Rusi, sulmohet opozitari Navlani me bashkëpunëtorët e tij

Një grup prej 30 personave kanë sulmuar fizikisht opozitarin e njohur dhe themeluesin e Fondacionit për antikorrupsion, Aleksey Navalni dhe bashkëpunëtorët e tij në qytetin Anap, raporton Anadolu Agency (AA).

Avokati, bloger dhe politikani Navalni është i njohur si një nga kritikuesit më të zëshëm të politikës së Presidentit rus, Vlladimir Putin. Ai sot përmes rrjetit social njoftoi se së bashku me bashkëpunëtorët e tij është sulmuar nga një grup prej afër 30 personave në afërsi të aeroportit në Anap.

Navalni publikoi edhe disa fotografi të bëra gjatë sulmit në të cilat shihet se si sulmuesit iu vërsulen bashkëpunëtorëve të tij dhe hedhin ndaj tyre qumësht.

Mediat ruse raportojnë se nga incidenti lehtë janë lënduar gjashtë persona, ndërsa një person është transferuar në spital. Mediat lokale raportojnë se në mesin e të sulmuarve ishte edhe një gazetaR

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close