fbpx

Jolie: Bota ka dështuar me krizën e refugjatëve

Angelina Jolie ka thënë se sistemi ndërkombëtar për refugjatët ka dështuar, njofton 21Media.

Angelina Jolie, e dërguara e posaçme e agjencisë së refugjatëve të OKB-së, ka thënë se sistemi ndërkombëtar humanitar për refugjatët ka dështuar.

Lidhur me krizën e refugjatëve në botë, ajo tha se të gjitha kombet duhet të bashkohen dhe të solidarizohen me refugjatët.

Më parë, kreu i UNHCR-së kishte deklaruar se kriza e refugjatëve është çështje globale.

Këto deklarata janë bërë në një organizim kushtuar migrimit, shkruan BBC. Në këtë organizim u tha se është i rëndësishëm zhvillimi i koncepteve, me qëllim të përmirësimit të kushteve ekonomike dhe atyre të sigurisë për refugjatët.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close