fbpx

8 të lënduar në Shtip, në mesin e tyre një foshnje 8 muajshe

Një foshnjë 8 muajshe është në mesin e të lënduarve në zjarrin që kaploi banesën në Shtip. Foshnja së bashku me 6 të tjerë dhe një grua shtatzënë janë hospitalizuar.

Gjendja e të gjithë të lënduarve është stabile. 

Zjarri ka kapluar bodrumin e banesën rreth orës 16 e 20.

Banorët nga panika kur kanë parë tymin kanë filluar të dalin nëpër ballkone ndërsa disa kanë hapur dyert kryesore të banesave dhe kanë thithur monoksid karboni. 

Kjo është hera e parë që këtë banesë e ka kapluar zjarri, thonë banorët.

Lajme të ngjashme

Back to top button