fbpx

FIFA jep një njoftim për grupin e Kosovës në kualifikimet e Kampionatit Botëror

Kosova ende nuk e di grupin në të cilin do të jetë në kualifikueset e Kampionatit Botëror.

FIFA ka bërë të ditur që për një gjë të tillë do të vendos UEFA.

Federata e Futbollit Evropian, do të vendos për fatin e Kosovës në mbledhjen e ardhshme, përcjellë “Lajmi.net”.

Njëra prej Kosovës dhe Gjibraltarit do të plasohet në Grupin I, ndërsa tjetra në Grupin H.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close