fbpx

Ish shërbëtori i Trump bën thirrje për vrasjen e Obamas

BBC shkruan se ish shërbëtori I Donald Trump, Anthony Senecal shkroi në Facebook se Obama “është dashur të vritet nga ushtria jonë, si dhe është dashur të qëllohet si agjent i armikut në mandatin e tij të parë”, transmeton Shqiperiaime.al.

Senecal ka punuar për Trumpin, të nominuarin e supozuar republikan për President, për gati 30 vite.

Por, fushata e Trumpit shpejt i ka mohuar komentet e Senecal.

“Ai nuk është i punësuar nga Trump, dhe nuk ka qenë i punësuar që nga qershori i vitit 2009,” tha Hope Hicks, zëvendëse e fushatës së Trumpit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button