fbpx

Shpërthim në Stamboll, plagosen 8 persona

Prefekti i Stambollit Vasip Shahin deklaroi se si pasojë e shpërthimit që ndodhi në qarkun Samandra të Stambollit janë plagosur 8 persona, nga të cilët 5 janë ushtarë dhe 3 civilë, raporton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën për gazetarin e AA-së prefekti Shahin tha se ka automjeti i parkuar ka shpërthyer në momentin kur po kalonte një automjet që transportonte personalin e Kazermës Ismail Hakki Tunaboylu.

Ai theksoi se në shpërthim janë plagosur 8 persona prej të cilëve 5 janë ushtarë dhe 3 civilë. “Gjendja e një gruaje të personalit ushtarak është serioze. Të plagosurit tjerë nuk janë në rrëzik për jetë dhe janë duke u trajtuar”, tha Shahin.

Prefekti i Stambollit bëri të ditur se ekipet e ekspertëve janë duke vazhduar punimet e tyre.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close