fbpx

Tetovë, protesta dhe kundërprotesta

Në Tetovë janë mbajtur sonte protestat kundër qeverisë, në fokus të veçantë, kundër vendimit të kryetarit të shteti Gjorge Ivanov për faljen e mbi 50 politikanëve.

Protestat kanë filluar para gjykatës themelore në Tetovës, ku protestuesit përmes pankartave treguan kërkesat e tyre due kërkuar drejtësi të njejtë për të gjithë dhe tërheqjen e presidentit Ivanov.

Protesta e sontme në numër ishte më e vogël nga ajo e javëve të kaluara, ndryshe protestuesit u shprehën të bindur se nuk do të ndalojnë së protestuar deri sa presidenti të largoj vendimin për faljen e politikanëve , dhe drejtësia të jetë në anën e popullit jo të qeverisë, transmeton TVM2.

Gjysmë ore para protestave të lajmëruar nga sektori civil, janë realizuar edhe kundër protestat, të cilat kanë filluar si çdo herë nga shtëpia e Armatës dhe kanë lëvizur në drejtimi të selisë së LSDM-së ku u takuan me protestuesit, duke kërkuar që me 5 qershor të këtë zgjedhje.

Edhe pse u dëgjoheshin fjalë dhe ofendime nga të dyja palët, megjithatë protesta dhe kundërprotesta përfudnuan pa incidente.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close