fbpx

Londër, kryebashkiaku i ri Khan foto me flamurin kuqezi

Kreu i ri i Bashkisë së Londrës, cilësuar si i pari mysliman në krye të bashkisë së rëndësishme të një vendi të BE-së, njihet si dashamirës dhe mik i shqiptarëve.

Një nga këto raste ka qenë edhe kur Sadiq Khan, mori pjesë herën e fundit në Festivalin e Kulturës shqiptare, një aktivitet komunitetit shqiptar përpara Bashkisë së Londrës, më 8 qershor të vitit të kaluar.

Atëherë ai nuk i kurseu notat pozitive për shqiptarët, madje këtë e shprehu edhe me një postim duke iu drejtuar ndjekësve në shqip “Si jeni”.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close