fbpx

Kur tortën e ditëlindjes ta përgatit chef-i më i mirë në botë, ja prezantuesja shqiptare që po e shijon

Arbana Osmani ka shkuar në Danimarkë për ditëlindjen e saj dhe po e shijon në maksimum udhëtimin, sepse që kur ka shkuar atje poston vazhdimisht foto nga kryeqyteti nordik. Megjithatë asnjë si fotoja e fundit nuk i ka bërë njerëzit t’u shkojë goja lëng.

Arbana Osmani është duke shijuar tortën e ditëlindjes të gatuar nga një prej chef-ave më të mirë në botë, Rene Rexhepi, me origjinë shqiptare që është vlerësuar si kuzhinieri më i mirë për disa vite me radhë. Ai punon në Kopenhagen dhe Arbana nuk e ka humbur shansin për të ndalur në restorantin e tij Noma dhe për të provuar një ëmbëlsirë nga duart e tij.

Rene Rexhepi

Me siguri shija e kësaj ditëlindjeje nuk do i shlyhet lehtë!

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button