fbpx

Stërmbesa e Skënderbeut uron stërgjyshin për ditëlindje (Foto)

Sot është ditëlindja e heroit tonë kombëtar Skënderbeut. Ndonëse ai nuk jeton që prej 548 vitesh, stërmbesa e tij e kujton dhe i uron ditëlindjen. Sophie Castritota është gjenerata e 14 e Skënderbeut. Ajo jeton në Suedi bashkë me familjen.

Në fotot që poston në Facebook duket shumë atdhetare dhe e do Shqipërinë. Sophie ka kënduar edhe këngën “Xhamadani Vija Vija” për t’u treguar njerëzve që flet shqip.

Në faqen e saj në Facebook ajo shkruan: “Gëzuar ditëlindjen gjeneratës së 14-të stërgjyshit tim fisnik. Shpresoj të kem bërë krenare.”

1

 

2  4 5 6

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close