fbpx

Zbardhet pasuria e Ilir Metës dhe e bashkëshortes së tij (Dokumenti)

Është zbardhur edhe deklarata e pasurisë së kreut të Kuvendit dhe të LSI-së, Ilir Meta, si edhe të bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhi.

Kështu, sipas dokumentit, kreu i Kuvendit ka rreth 20 mln lekë të vjetra të ardhura vetëm nga funksioni si kryetar i Kuvendit.

Ndërsa bashkëshortja, Monika Kryemadhi ka të ardhura nga paga dhe të tjera nga funksioni si deputete rreth 26 mln lekë të vjetra në vit.

Screenshot_11

Screenshot_11

 

Screenshot_13

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close