fbpx

“Revolucionit Laraman”, i bashkëngjiten edhe bujqit

Ata kanë paralajmëruar se do t’i bllokojnë rrugët në Kriva Pallankë dhe Obleshevë.

“Në kërkesat tona shikohet mundësia për Maqedoninë në të cilën institucionet do të punojnë për interesat e qytetarëve dhe për nevojat sociale. Do t’i bllokojmë rrugën në Kriva Pallankë në ora 13 dhe në Obleshevë në ora 19. “Nuk ka drejtësi, nuk a paqe”, Maqedonia është në këmbë”, thonë nga organizatorët.

Përndryshe, Lëvizja Civile “#Protestoj” sot do ta mbajë protestën e 16 të “Revolucionit Laraman”, kundër vendimit të presidentit Gjorge Ivanov që me 12 prill i fali 56 politikanë dhe bashkëpunëtorë të tyre që janë nën hetime, njofton Portalb.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close