fbpx

Letër shumngjyrëshe për mbështjetjen e “Revolucionit shumëngjyrësh”

Një grup i qytetarëve të Maqedonisë që jetojnë në Holandë, dje deri te ambasada e Maqedonisë në Hagë kanë dërguar një letër me të cilën kanë shprehur përkrahje maksimale për rezistencën dhe kërkesat e lëvizjes qytetare “#Protestoj”, transmeton Portalb.

Letra ka qenë e shkruar me shumë ngjyra, si simbolikë për Revolucionin shumëngjyrësh që po ndodhë në Maqedoni.

Ata kanë kërkuar dorëheqje të mënjëhershme të Gjorge Ivanovit dhe anulimin e zgjedhjeve për 5 qershor./Portalb

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close