fbpx

Juventus gati rinovimin për Pogba

Brenda 20 ditëve Juventusi do të vendosë për qëndrimin ose jo të Paul Pogba. Përsa i përket kësaj çështjeje, mesfushori i badhezinjve u përgjigj se është nën kontratë me kampionët e Italisë dhe se për të ardhmen e tij duhen pyetur drejtusit e klubit.

Përgjigjja e francezit lë në pikëpyetje të ardhmen e tij te Juventusi. Situata bëhet disi më e komplikuar prej ofertave në adresë të 23-vjeçarit.

Klube si Manchester United, PSG, Barcelona, Reali i Madridit e gjigandë të tjerë të futbollit europian janë të gatshme t’i ofrojnë Pogbas deri në 10 milionë Euro rrogë në sezon.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button