fbpx

Tentim sulmi të televizionit FOX TV

Një tentoi të sulmoj me bombë televizonin, plagoset nga Policia.

Një burrë i veshur me një kostum panda dhe një maskë kirurgjike është plagosur nga policia amerikane pasi dyshohet se duke bërë një kërcënim me bombë kundër një stacioni televiziv.

Policia ka njoftuar se është lajmëruar nga një njeri anonim, për të cilin thuhet se ka hyrë në zyret e FOX TV – së në Baltimore, duke kërkuar një përmbajtje të tij që është transmetuar.

I lënduari është në spital duke marrë trajtimin dhe thuhet se është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas zyrtarëve policor, pajisja shpërthyese ka qenë e mbështjellë në një çokollatë. Ata thanë se njeriu, që besohet të jetë në 20-tatë e tij, u qëllua tri herë nga policia pasi ai injoroi urdhrat e Policisë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button