fbpx

Ja si të përgatisni vazelinë në kushte shtëpiake (FOTO)

Instruksione Është shumë e thjeshtë dhe kushton lirë për t’u përgatitur. Ndiqni hapat e mëposhtëm dhe më pas ju do të jeni në gjendje të përgatisni vetë vazelinën tuaj.

kallëp dyll blete
1. Blini një kallëp dyll blete. Sigurohuni që është i sigurt për lëkurën dhe nuk shkakton reaksione të dëmshme në të.

enë me vaj

2. Vendosni dyllin e bletës në një enë me vaj ushqimor. Vaji mund të jetë çfarëdolloj, por duhet të jetë ushqimor.

3. Shkrini dyllin në mikrovalë. Shkrirja do ta kthejë dyllin në gjendje të lëngët. Gjithashtu shkrirja e lejon të bashkëveprojë me vajin.

4. Lëreni përbërjen të ftohet. Ju mund ta vendosni atë në frigorifer, në mënyrë që të ftohet më shpejt.

vazelina shtepiake

5. Vazelina është gati. Ju mund ta përdorni siç përdorni zakonisht vazelinën. Mund ta vendosni edhe në një tub zbutësi buzësh dhe ta përdorni edhe për buzët tuaja.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close