fbpx

Del fotoja e parë e princit më të vogël suedez

Lindur në spitalin e Danderyd, bir i princit të Suedisë Carl Philip dhe bashkëshortes së tij princesha Sofia, princi i vogël është nderuar me emrin Alexander Erik Hubertus Bertil Bernadotte, Duka i Sormland.

Princi Aleksandër është i pesti në radhë për në fron, pas babait të tij, princeshës Victoria dhe fëmijëve të saj, princeshësh Estelle dhe princit Oscar.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close