fbpx

Vende të mahnitshme të paprekura nga dora e njeriut (FOTO)

Pak njerëz e dinë se ka ende vende në Tokë, në të cilat njerëzit nuk kanë shkuar ende për t’u vendosur aty.

Shumica prej tyre janë pothuajse të paarritshme dhe do të merrnin shumë kohë dhe aftësi për t’i arritur.

Dhe e gjitha çfarë kanë mundur të bëjnë disa njerëz është t’i shikonin këto vende nga ajri, dhe të mahniteshin nga pamjet e tyre, transmeton Gazeta Express.

Ndoshta gjëja më e mirë për këto vende është se nuk janë prekur ende nga dora e njeriut.

Këto janë ato vende:

Amazoni
Amazoni
Dallol, Etiopi
Dallol, Etiopi
Ishujt e Gurit, Palau
Ishujt e Gurit, Palau
Liqeni në pyll, Rusi
Liqeni në pyll, Rusi
Palmyra Atoll, Paqësor
Palmyra Atoll, Paqësor
Tepui, Venezuela
Tepui, Venezuela
Tepui, Venezuela
Tepui, Venezuela
Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close