fbpx

Maqedonasit nga Mellburni me porosi për regjimin

“Stop korrupsioni”, “Fundi i Nikollës”, “Dorëheqje”, “Mbështetje për PSP”, janë disa nga porositë e protestuesve nga Mellburni i Australisë për politikanët në Maqedoni, transmeton Portalb.

“A do të nisemi ka NATO dhe BE, ose do të mbetemi ndërkombëtarisht të izoluar? A do të përgjigjen politikanët e korruptuar para ligjit ose do të abolohen nga kryetari Gjorge Ivanov. A do të ketë sundim të ligjit apo sundim të anarkisë? A do të punojnë politikanët për interesin e përgjithshëm apo vetëm për atë personal”, shkruan në deklaratën e protestuesve.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close