fbpx

Grupi rinor “Zgjohu” shënoi ditën e librit (FOTO)

Grupi rinor “Zgjohu”, kanë shënuar ditën botërore të librit. Ata në qendër të qytetit të Kumanovës kanë formuar një kënd leximi, me qëllim inkurajimin e leximit edhe në vende publike.

Këtij aktiviteti iu kanë bashkëngjitur  shumë të ri dhe qytetarë tjerë, gjithashtu edhe nga pala maqedonase.

“Qëllimi i këtij aktiviteti ishte që t’i thyejmë tabut e mos leximit nëpër vende të hapura, dhe heqja e paragjykimëve, që të krijojmë një kultur mbi leximin”, ka deklaruar Arif Limani kryetar i grupit rinor “Zgjohu”./Portalb

13076833_235841786805557_4557900291726865619_n

13041416_235841630138906_6276534680698162929_o

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close