fbpx

ZYRTARE: Barcelona vjen në Kosovë (FOTO)

Skuadra e Barcelonës e ka konfirmuar organizimin e një kampi për të rinjë në Kosovë.

Ky kamp do të mbahet nga 21 deri më 25 maj, dhe fatin të jenë pjesë e këtij kampi e kanë vetëm 250 fëmijë të të dy gjenive, nga mosha tetë deri në 16 vjeçare.

Ky është kampi i parë që Barcelona e mban në Kosovë dhe duhet theksuar se e gjithë kjo është mundësuar me iniciativën dhe angazhimin e madh të klubit të fansave të FC Barcelona për Kosovë i quajtur Penya Kosovar del FC Barcelona, transmeton Indeksonline.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close