fbpx

Horoskopi ditor, e premte 14 qershor 2019

Dashi

Do keni me shume nevoje për qëndrueshmëri ne jetën tuaj ne çift sot. Mire do jete te flisni hapur me partnerin dhe te dy se bashku te merrni vendimet e duhura. Beqaret do tërhiqen mjaft nga persona me te mëdhenj se ata, por qe mund t’iu përshtaten ne karakter. Ne planin financiar nuk duhet te kërkoni askund ndihme, por te bëni çfarë te mundni vete.

Demi

Do largoheni paksa nga partneri juaj sot dhe nuk do përjetoni ato emocione qe keni dëshiruar. Dita nuk do jete aspak e mire dhe do mërziteni. Beqareve do ju plotësohen dëshirat dhe do e gjejnë princin e tyre te kaltër. Ne planin financiar duhet te tregoheni me te kujdesshëm dhe te mendoni për te nesërmen. Nuk është dita te kryeni shpenzime te konsiderueshme.

Binjaket

Ndikimi i yjeve do jete shume i madh sot ne jetën tuaj ne çift. Do kuptoheni me se miri me njeri-tjetrin dhe askush nuk do ua prishe harmoninë. Beqaret do takojnë persona interesante neper festat ku do shkojnë. Jeta e tyre mund te ndryshoje rrënjësisht. Ne planin financiar duhet te tregoheni te matur edhe pse situata nuk do ketë probleme te mëdha.

Gaforrja

Dite e mrekullueshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Do i harroni te gjitha mosmarrëveshjet qe keni pasur dikur dhe do mendoni vetëm për te ardhmen. Beqaret nuk do e kërkojnë me ngulm dashurinë sepse edhe ashtu si janë ndihen mire. Ne planin financiar shpenzoni sa ua mban xhepi, mos shikoni se sa do shpenzojnë miqtë tuaj. Gjithsecili mendon për vete.

Luani

Asnjë planet nuk do preke drejtpërdrejt sektorin e dashurisë se çifteve sot, megjithatë marrëdhënia ne çift do ketë problema. Kujdes me kokëfortësinë. Beqaret duhet te tregohen edhe me te hapur nëse duan te gjejnë një person për te krijuar një lidhje. Ne planin financiar mos ndërmerrni shume rreziqe edhe pse situata do jete e qëndrueshme. Me mire hiqni disa para mënjanë.

Virgjeresha

Ambienti i zymte sot ne jetën tuaj ne çift. Mezi do prisni qe dita te mbaroje duke shpresuar se te nesërmen gjithçka do ndryshoje. Për te shmangur debatet qe duroni me larg partnerit. Beqaret do bëjnë mire te mos ju besojnë te gjithë atyre qe do i joshin. Perspektivat financiare janë te mira kështu qe mund te kryeni edhe ndonjë investim me tepër se zakonisht.

Peshorja

Ka shume mundësi qe jeta juaj ne çift te marre një tjetër drejtim sot. Do i shprehni me tepër ato qe ndjeni dhe do bashkëpunoni për gjithçka me atë qe keni ne krah. Beqaret do kenë gjera te tjera për te menduar dhe nuk do e mbajnë mendjen tek krijimi i një lidhjeje. te ardhurat do përmirësohen dalëngadalë. Gjithsesi mos e teproni me shpenzimet.

Akrepi

Fale mbështetjes qe do iu japin yjet marrëdhënia ne çift do shkoje me se miri sot. Personi qe keni ne krah do ju beje te ndiheni si mbi re. Edhe beqaret do e gjejnë personin e duhur me te cilin do ja vleje te krijojnë një lidhje. Nuk do ndiheni as ju me vetëm. Financat edhe mund te jene te trazuara për shkak se do ju duhet te kryeni disa shpenzime te nevojshme.

Shigjetari

Dialogu ne çift do ekzistoje gjate gjithë kësaj dite dhe do e keni te lehte te merreni vesh me njeri-tjetrin. Edhe momentet romantike do jene te shumta. Beqaret me shume gjase do i rikthehen një dashurie te vjetër, por qe për ta ka pasur rëndësi te madhe. Ne planin financiar duhet te shmangni ne maksimum operacionet e mëdha nëse nuk doni probleme.

Bricjapi

Ambient shume i ngrohte ne jetën tuaj ne çift. Do ndiheni me afër se kurrë me partnerin dhe do flisni me te edhe mbi tema te cilat me pare kishit turp. Beqaret me mire te qëndrojnë vetëm edhe sot qe te mos kenë zhgënjime dhe te mos lëndohen. Financat do jene ne te njëjtën gjendje si disa kohe me pare. Te paktën gjendje as nuk do përkeqësohet.

Ujori

Dite e paqëndrueshme dhe e mbushur me debatet te njëpasnjëshme për jetën tuaj ne çift. Kujdes me gjithçka qe do thoni sepse mund ta lëndoni thelle partnerin. Beqaret do kenë takime dhe propozime, por vetëm kaq sot. Dite e turbullt për financat. Mire do ishte te shmangnit çdo lloj investime apo transaksioni. Nga ana tjetër kërkoni t’ua kthejnë borxhet qe keni dhënë.

Peshqit

Marrëdhënia ne çift do jete e mrekullueshme gjate kësaj dite. Nuk do debatoni për asgjë me partnerin, përkundrazi do zgjidhni gjithçka me maturi dhe qetësi. Beqaret mund te kenë njohje te reja, por nga ato mund te fillojnë vetëm histori dashurie te shkurtra. Te ardhurat fatmirësisht nuk do kenë probleme. Mund te kryeni edhe investimet e domosdoshme.

Tags

Lajme të ngjashme