fbpx

Protestat vazhdojnë në 8 qytete të Maqedoninë

Protestat të iniciuara nga lëvizja civile “Protestoj” është zgjeruar në të gjitha pjesët e Maqedonisë, njofton Portalb.

Tanimë është e dyta javë që po protestohet kundër vendimit të Gjorge Ivanovit për faljen kolektive të politikanëve dhe bashkëpunëtorëve të tyre.

Pas Shkupit, Manastirit, Velesit, Strumicës dhe Shtipit, sot për herë të parë do të mbahen protesta edhe në Prilep dhe Koçani.

Gjithashtu për nesër është paralajmëruar protestë në Ohër, ndërkaq për pasnesër në Gostivar.

Tags

Lajme të ngjashme

Një koment

  1. Pingback: Radio Urban FM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close