fbpx

Erdogan akuzon: Operacion i “ndyrë” kundër qeverisë

Kryeministri i Turqisë Recep Tayyip Erdogan i ka denoncuar informacionet për korrupsion si “operacion i ndyrë” kundër qeverisë së tij.

52 persona, përfshirë tre djemtë e tre ministrave të kabinetit të tij, ishin arrestuar për lidhje me ryshfet të nivelit të lartë.

Pesë shefa të policisë që mbikëqyrën bastisjet në Stamboll dhe Ankara, u shkarkuan për “shpërdorim detyre”.

“Nuk do të lejojmë komplote politike”, tha Erdogan.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close