fbpx

Musa Xhaferi flet për bisedat e shpërndara në rrjetet sociale

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Musa Xhaferi ka përgënjeshtruar fuqishëm zërat se ai do të largohet nga posti i zëvendëskryeministrit, informon “Zhurnal“.

“Nuk është e vërtetë, ato janë spekulime mediatike. Unë mbetem në postin e zëvendëskryeministrit, ndërsa lajmet e fundit janë spekulime të cilët ju kontribojnë qarqeve të caktuara”, ka deklaruar Xhaferi. Ai ka folur edhe për audio­incizimet e fundit që u publikuan në rrjetet sociale në Maqedoni. Sipas tij këto janë shantazhe dhe kërcënime nga qarqe të caktuara antishqiptare.

“Audio­incizimet janë të pavërteta dhe janë të inskenuara nga njerëz të cilët shantazhojnë funksionarët e BDI­së”, ka deklaruar ai duke shtuar se BDI­ja ka ngritë iniciativë në prokurori që të zbardhë të vërtetën për materialet komprometuese.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button