fbpx

Gruaja e pastrehë bëhet milionere pasi krijon fustanin me Skittles

Një grua e cila para disa muajsh ishte e pastrehë tashmë do të bëjë miliona dhe kjo falë një fustanit të veçantë që ka krijuar duke përdorur karmamelet Skittles.Veshja shumëngjyrëshe e cila u krijuar për 180 orë dhe për të cilën u  përzin e 3000 karamele Skittles i ndryshoi jetën Sarah Louise Bryan, e cila ishte e pastrehë.

fustani 1

27 – vjeçarja e cila duhej të mbështetej më parë tek miqtë e saj për të siguruar një çati për vete dhe për fëmijët e saj, tani do të bëhet milionere pasi u pikas në rrjetet sociale nga kompania Ripleys, që vesh personazhe të famshëm, përfshirë këtu edhe Kim Kardashian.

Ajo ka dy fëmijë dhe ideja për të krijuar një fustan të tillë të veçantë i erdhi pasi dëshpërimisht po mendonte sesi do përmirësonte jetën për fëmijët e saj.Për të krijuar fustanin me Skittles iu nevojitën 145 qese dhe 90 ngjitës tubetë.

“Pasi e krijova një fustan të tillë mendova sesa shumë do ti shkonte Lady Gagës”, – shprehet 27 – vjeçarja.

Tashmë jeta e saj ka ndryshuar dhe përveç projekteve që e presin është e ftuar dhe në një sërë eventesh ./tvklan.al

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close