fbpx

Bruçaj: Mallkuar qofshin terroristët

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj, ka reaguar pas sulmeve terroriste të ndodhura në Bruksel, ku kanë humbur jetën dhjetëra persona dhe shumë të tjerë janë plagosur.

Në një reagim në profilin e tij në “Twitter”, Bruçaj ka dënuar këto sulme terroriste. “Mallkuar qoftë terrori dhe terroristët në Bruksel dhe kudo në botë. Lusim Zotin e Madhëruar për Paqe”, ka shkruar Bruçaj.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close