fbpx

Horoskopi ditor, e martë 28 dhjetor 2021

Dashi

Do e mbroni gjate gjithë kohës sot jetën tuaj ne çift dhe nuk do keni aspak mosmarrëveshje ne çift. Shfrytëzojeni çdo moment kur ta keni pranë partnerin. Beqaret do jene te pafat dhe nuk do realizojnë dot takimet qe kane ëndërruar. Do ju duhet ende te presin disa kohe. Gjendja e financave do jete goxha problematike dhe vetëm marrja e ndonjë huaje do ju nxjerre nga situata.

Demi

Do e idealizoni partnerin tuaj gjate kësaj dite sepse ne fakt gjithë këto kohe ai ju ka mbajtur ne pëllëmbe te dorës dhe ju ka dashuruar pa dorashka. Beqaret duhet t’i marrin gjerat si t’iu vijnë pa kërkuar asgjë me ngulm. Vetëm ne këtë mënyrë do e gjejnë personin e duhur. Ne planin financiar disa te afërm do ju mbështesin ne çdo moment dhe nuk do keni aspak probleme.

Binjaket

Binjaket Do jeni me te qarte ne mendime sot ju qe keni nje lidhje do i vini pikat mbi”i”. Di bini dakord për shume gjera me partnerin dhe do merrni vendime te pjekura. Beqaret do takohen ne mbrëmje me disa persona dhe do pranojnë te njihen edhe me shume me ta. Gjendja e financave do varet tërësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni te ardhurat. Me pak kujdes mund t’ia dilni mbanë.

Gaforrja

Do keni shume nevoje për partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do kërkoni ta mbani pranë gjithë kohës atë. Edhe ai ne fakt, pavarësisht ngarkesës ne pune dhe angazhimeve, do ju beje te ndiheni mire. Beqaret do jene te papërqendruar dhe nuk do përÖtojnë nga ftesat qe do ju bëhen. Ne planin financiar çdo gjë do stabilizohet edhe dikur te merrni shume pak masa.

Luani

Do jeni ne humor shume te mire sot juve qe jeni ne një lidhje dhe do ja falni partnerit disa gabime qe ka bere. Mbrëmja do jete edhe me pasionante. Beqaret duhet te përÖtojnë sa te mundin nga çdo lloj ftese qe do ju behet dhe do e ndryshojnë statusin. Ne planin financiar nuk do arrini dot te vendosni qëndrueshmërinë dhe nuk do arrini dot te kryeni shpenzimet e nevojshme.

Virgjeresha

Marrëdhënia ne çift do ketë përmirësime te vogla sot, por serish jo çdo gjë do shkoje si e keni ëndërruar. Duhet te prisni edhe disa kohe qe gjithçka te lulëzojë. Beqaret do kërkojnë gjera te pamundura dhe kane për te mbetur serish te vetmuar. Ne planin financiar do dini si te silleni me paratë qe do keni dhe situata do vije duke u përmirësuar. Do i shlyeni edhe disa borxhe.

Peshorja

Te dashuruarit nuk duhet te tregohen impulsive sepse do bëjnë gabime te pandreqshme dhe do vuajnë tej mase. Ju beqaret do lodheni pak sot, por ne fund do e gjeni personin qe do ju përshtatet ne çdo pike dhe do Ölloni me te një lidhje afatgjate. Ne planin financiar do ndërmerrni shume rreziqe vetëm për ta stabilizuar situatën dhe shume shpejt çdo gjë do shkoje me mire.

Akrepi

Ne planin sentimentale nuk do ju duhet te mundoheni shume për te siguruar qetësinë. Do jeni ne humor te shkëlqyer qe te dy me partnerin dhe do dashuroheni pa dorashka. Beqaret do preferojnë te joshin ne çdo moment, por nuk do guxojnë te hedhin hapa menjëherë. Financat nuk do jene ne momentin me te mire kështu qe do bëni mire te shmangni do shpenzim te tepruar.

Shigjetari

Dite mjaft premtuese do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Disa nga ëndrrat me te bukura do ju plotësohen dhe do jeni me te qete. Beqaret do marrin propozime rrëqethëse te cilat nuk do mund t’i refuzojnë dot. Ne planin financiar mos kryeni shpenzime te ekzagjeruar nëse nuk doni qe gjendja te ketë probleme serioze. Qëndroni me këmbë ne toke.

Bricjapi

Asgjë nuk do shkoje si keni ëndërruar sot ne jetën tuaj ne çift, përkundrazi te dy do mendoni për aventura te reja me persona te trete. Me mire është t’i hidhni hapat me ngadalë dhe te siguroheni për ndjenjat. Beqaret do dashurohen me një mik te familjes. Me financat duhet te tregoheni te kujdesshëm sepse përndryshe situata do ju dale jashtë kontrollit menjëherë.

Ujori

Do jeni me xheloze se kurrë me pare sot ju te dashuruarit dhe kjo do e acaroje here pas here personin qe keni ne krah. Mundohuni te ndryshoni sepse keni për ta humbur shpejt atë qe keni ne krah. Beqaret duhet te bëjnë atë qe do ju thotë zemra nëse duan qe gjerat t’iu ecin me se miri. Financat do jene te këqija dhe nuk do arrini te kryeni dot as shpenzimet me te domosdoshme.

Peshqit

Tregohuni sa me te sinqerte me partnerin tuaj sot dhe mos i mbani asnjë te fshehte nëse doni qe marrëdhënia te ece sa me mire. Beqaret nuk duhet te mbyllen ne vetvete, përkundrazi ata duhet te tregohen me te hapur dhe te njihen me sa me shume persona. Buxhetin do dini si ta mbani gjithë kohës te stabilizuar. Mund te bëni edhe sakrifica vetëm për t’ia dale mbanë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button