fbpx

Obama në Kubë, takim me dyer të të mbyllura me Kastron

Pas vizitës së presidentit Obama në Kubë, pas 9 dekadave, e cila u cilësua si vizitë historike, Obama pritet të takohet më vëllain e Fidel Castro, Raul Castro, i cili është gjithashtu presidenti aktual i Kubës, shkruan The Guardian. Takimi do të jetë zyrtar dhe do të mbahet me dyer të mbyllura.

Të dy presidentët priten të dalin për shtyp pas takimit. Më pas, Obama do të ndjekë një aktivitet për të nxitur sipërmarrësit e bizneseve e më pas, ai dhe gruaja e tij Michele do të takohen përsëri më presidentin Castro për një darkë shtetërore në Pallatin e Revolucionit, transmeton Syri.net

12891034_466895106833668_5279540729433098679_o 12440725_466895410166971_7612562818356401074_o 12440736_466895133500332_5002709758018056274_o

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close