fbpx

Dalin në treg atlete që lidhen vetë (VIDEO)

Kompania  e atleteve Nike ka bërë revolucionin e shumëpritur duke krijuar atletet që lidhen vetë. Kompania ka publikuar atletet HyperAdapt 1.0 të cilat lidhen automatikisht dhe lidhëset përshtaten në varësi të këmbës së personit që i vesh. Atlet janë pjesë e tekonologjisë së fundit që kjo kompani ka hedhur në treg.

 

Këpucët janë programuar në atë mënyrë që ato të lidhen në mënyrë perfekte.

“Në momentin që personi i vesh atletet, pupla  e këmbës godet një sensor dhe sistemi automatikisht i bashkon lidhëset e këpucëve në atë masë që kërkon përdoruesi. Ka dy butona anash që shtrëngojnë dhe lirojnë lidhëset derisa të lidhen në formën më të rehatshme për personi që i mban veshur” , – shpjegoi lideri i këtij projekti Tiffany Beers.

Këpucët do dalin në shitje në fund të vitit, gjatë sezonit të pushimeve , raportoi firma  e njohur amerikane.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close