Vajzat e Presidentëve…më tërheqëset anembanë botës (FOTO)

Disa pritje të rëndësishme nisin si gjithë të tjerat, me idenë që si gjithmonë vëmendja do jetë te Presidenti, ato që ai do të thotë, qëndrimi, shprehjet e goditura, por ja që është dikush që ia rrëmben gjithë vëmendjen.

Muaj më vonë nga hera e fundit kur janë shfaqur, të bijat duken më të rritura, me pamje elegante dhe sigurisht që rrëmbejnë gjithë sytë dhe komentet. Siç ndodhi me Malia dhe Sasha Obama-n në darkën presidenciale, javën e kaluar që ishte e para që ato merreshin me vete, bashkë me prindërit.

Por ne mund të kujtojmë menjëherë, në një temë si kjo, të bijat e bukura dhe elegante të ish-Presidentit shqiptar Bamir Topi, Nada dhe Etida. Nada është martuar para pak vitesh dhe tashmë është bërë nënë.

Por edhe vajzën e Presidentit aktual Bujar Nishani, Fiona që ishte në moshën e adoleshëncës së hershme kur i ati u zgjodh president dhe është duke krijuar silhuetën dhe profilin e një vajze shumë tërheqëse.

Ja disa nga bijat më të bukura të presidentëve, anembanë botës.

Malika Bongo Ondimba

Malika, vajza e Presidentit të Kongos, Ali Bongo Ondimba, është e përfshirë në organizata humanitare dhe kujdeset për çështjet e njerëzve në nevojë, veçanërisht  gratë dhe fëmijët.

Zahra Buhari

Vajza 21 vjeçare e Presidentit të Nigerisë Muhammadu Buhari, është e njohur për pamjen e saj por edhe historinë e përfolur të dashurisë me guvernatorin e Zamfara-s që ajo e ka mohuar. Studente e mikrobiologjisë në Angli, ajo është e angazhuar edhe në disa misione sociale.

Gulnara Karimova

Vajza 43 vjeçare e presidentit të Uzbekistanit, Islam Karimov. Diplomate, pedagoge dhe dizajnere bizhuterish, me disa çështje të hapura për korrupsion. Një grua e parezistueshme me pak fjalë.

Jenna dhe Barbara Bush

Dy binjaket e Bush-it, të tërhequra por gjithsesi, jo pa vëmendje. Barbara merret me shëndetin publik, ndërsa Jenna është mësuese, gazetare dhe autore librash, në SHBA.

Dhe në fund Antonia

E bija trevjeçare e Presidentit të ri të Argjentinës, Mauricio Macri, të zgjedhur vitin e kaluar, por ju po shihni mamanë e saj. Nuk keni faj aspak, është një ish-modele libaneze.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button