15 të vdekur nga përmbytjet në Brazil

Të paktën 15 persona janë vrarë në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në qytetin më të madh brazilian, Sao Paulo, thanë zyrtarët të premten.

Nga shirat që kanë rënë për dy ditë zjarrëfikësit kanë arritur të gjejnë 15 trupa të pajetë por raportohet edhe për të pagjetur, transmeton Klan Kosova.

Për shkak të reshjeve trafiku i kryeqytetit brazilian është në kaos, e madje edhe aeroporti është mbyllur për gjashtë orë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button