Klubi kroat krenohet me shqiptarët e tij

Lokomotiva e Zagrebit ka uruar publikisht tre pjesëtaret e saj,Endri Cekici, Eros Grezga dhe Herdi Prenga për thirrjen e tyre në Kombëtaren e Shqipërisë.

Kujtojmë që për Grezdën kjo do të jetë hera e tij e parë por mëse e merituar pas paraqitjeve të shkëlqyera gjatë këtij sezoni në Kroaci.

“Jemi krenarë që tre lojtarë tanët, Herdi Prenga, Endri Cekici dhe Eros Grezda kanë marrë ftesa për kualifikueset e Shqipërisë U­21. Shqipëria do të luajë ndaj Greqisë me 24 mars dhe Hungarisë me 28 mars 2016!”

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button