Mjalti dhe kanella së bashku ndihmojnë në kurimin e sëmundjeve

Mjalti dhe kanella të përziera së bashku ndihmojnë në kurimin e sëmundjeve të ndryshme. Me të mund të trajtoni këto probleme shëndetësore.

Artritin

Përbërësit:

2 lugë çaji mjaltë

1 filxhan ujë të ngrohtë

1 lugë çaji pluhur kanelle

Konsumojeni të paktën dy herë në ditë, në mëngjes dhe mbrëmje. Nëse e konsumoni rregullisht, mund të kuroni edhe artritin kronik.

Kolesterolin

Përbërësit:

473 ml ujë

3 lugë çaji pluhur mjalti

2 lugë çaji mjaltë

Përzieni 2 lugë çaji mjaltë dhe 3 lugë çaji kanellë me 473 ml ujë. Kjo përzierje ul nivelin e kolesterolit në gjak me të paktën 10% brenda 2 orëve. Ftohjen Përbërësit 1 lugë çaji mjaltë ¼ lugë çaji pluhur kanelle Përzieni bashkë këta dy përbërës dhe konsumojini çdo ditë. Për vetëm 3 ditë nuk do të keni më ftohje apo kollë.

Largon erën e keqe nga goja

Mjalti dhe kanella së bashku ju ndihmojnë të largoni erën e keqe nga goja.

Përbërësit:

1 lugë çaji kanellë

I lugë çaji mjaltë Përzieni këtë përbërës me një gotë ujë të vakët dhe shpëlajeni gojën me të. Ndihmon për të rënë në peshë Përbërësit: 1 filxhan ujë 1 lugë çaji mjaltë organik 1 lugë çaji kanellë

Përgatitja:

Zieni pak ujë. Hidhni kanellën tek filxhani i ujit të zier. Lëreni të ftohet për 15 minuta, pastaj shtoni mjaltin. Pini vetëm gjysmën e gotës në mëngjes dhe gjysmën tjetër lëreni për në darkë, para se të flini. 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button