Jashari–FSK-së: Po më kënaqet shpirti kur po ju shoh

Rifat Jashari ka folur në Kazermën e FSK-së “Adem Jashari” me rastin e Epopesë së UÇK-së.

Ai ka thënë se ndjehet mirë kur sheh ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, transmeton Koha.net.

“Po më kënaqet shpirti e zemra kur po ju shoh juve ushtarë tanë që jeni rreshtu këtu, ku ma herët janë rreshtu forcat serbo-sllave”, tha Jashari.

Jashari më tej ka thënë se është mirë që të ruhet gjaku i atyre që kanë rënë dhe të dërgohet amaneti i tyre aty ku dëshiruan, e kjo sipas tij, arrihet vetëm së bashku.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button