Moti sot në Maqedoni

Moti sot në mbarë territorin e Maqedonisë kryesisht do të jetë me vranësira mesatare dhe me kushte për reshje të shiut, ndërkaq në vendet më të larta malore do të ketë kushte për reshje të dëborës, njofton Portalb.

Temperaturat do të sillen nga 0 deri më 3 gradë celsius, gjatë paradites, ndërkaq gjatë ditës do të sillen nga 10 deri më 14 gradë celsius.

Shkupi do të ketë mot të ngjashëm, kryesisht me vranësira mesatare dhe me kushte për reshje të shiut. Temperaturat do të sillen nga 0 deri më 2 gradë celsius gjatë paradites, ndërkaq të njëjtat gjatë ditës do të arrijnë deri më 12 gradë celsius. /Portalb

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button