fbpx

Ja çfarë lufton pirja e ujit me tranguj

Ju keni një orar të ngjeshur, por dëshironi të kujdeseni për veten. Lajmi i mirë është se edhe në ditët me stres, ka disa mënyra të shpejta dhe të thjeshta, për të qëndruar të shëndetshëm.

Njëra prej tyre është të pini ujë me tranguj, ndaj lexoni për të mësuar të gjitha efektet, që kjo pije mund të bëj për trupin tuaj.

– Uji me tranguj ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

– Kjo pije forcon kockat e dobëta të trupit tuaj

– Uji i përzier me kastravec ndalon dehidratimin

– Zvogëlon rrezikun për kancer

– Kastraveci në ujë ul mundësinë e sëmundjeve kronike

– Kjo pije largon toksina në trupin tuaj

– Lëkura juaj nuk do të jetë e thatë, nëse pini ujë me tranguj

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button