Hapet spital i ri “Filipi i Dytë”

Objekti i ri i Spitalit special për sëmundje kirurgjike “Filipi i Dytë”, ka filluar me punën e tij, pasi që dje pasdite solemnisht u lëshuar në funksion, njofton Portalb.

Spitali është në 4 kate me hapësire prej 17.000 metër katrorë. Qendra diagnostikuese është vendosur në katin përdhesë, ndërkaq objekti ka salla operacioni modulare me nga 50 metër katror. Objekti disponon me 12 ambulanca, 128 krevate, sallë për rehabilitim fizik dhe departament për mbështetje psikologjike. /Portalb

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button