Mumbai: Indiani vret 14 anëtarë të familjes së tij

Një burrë 35-vjeçar Indian ka vrarë 14 anëtarë të familjes së tij, duke përfshirë shtatë fëmijë dhe prindërit e tij, para se të vriste veten, tha policia.

Raportet sugjerojnë që Hasnin Warekar helmoi ushqimin e familjes së tij me qetësues para se t’ua priste fytin.

Fqinjët nga shtëpia në Thane, afër Mumbait, janë alarmuar për sulmin nga ulërimat e motrës së njeriut, e cila i mbijetoi sulmit.

Policia thotë se është ende e paqartë se pse Warekar ka kryer sulmin.

Motra e tij është “në traumë të thellë” në një spital të qytetit.

“Ai përdori një thikë të madhe. Ai vrau prindërit e tij, motrat e tij dhe fëmijët e motrave të tij. Ai çau fytin e tyre”, tha zëdhënësi i Policisë, Gajanan Laxman Kabdule.

Agjencia e lajmeve Press Trust e Indisë njoftoi se viktima më e re ishte vajza e tij tre muajshe, dhe viktima më e vjetër babai i tij 55-vjeçar.

Ai vrau edhe gjashtë fëmijët e motrave të tij, thuhet në raport,njofton Klan Kosova.

Sulmi filloi në orët e para të dielën në mëngjes, pasi të gjithë kishin shkuar në shtrat.

Komisioneri i policisë Thane Ashutosh Dumbre tha që i akuzuari “mbylli të gjitha dyert e shtëpisë dhe vrau familjen e tij, ndërsa ata ishin duke fjetur”, duke përdorur një thikë që gjendej në afërsi të trupit të tij.

Raportet e medias lokale thanë se anëtarët e familjes ishin të droguar, por kjo nuk është konfirmuar nga policia.

Trupat e viktimave janë gjetur të dielën në mëngjes në shtëpinë e njeriut.Warekar besohet të ketë punuar si kontabilist në Mumbai.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button