fbpx

Horoskopi ditor, e hënë 6 dhjetor 2021

Dashi
Sot do provoni te gjitha mënyrat qe keni ne dore për te ruajtur një klime te qete ne jetën tuaj ne çift. Vërtet do lodheni paksa, por rezultatet do jene te mira. Një pjese e beqareve do ndërmarrin rreziqe vetëm qe ta ndryshojnë statusin e tyre sa me pare. Pjesa tjetër do i marrin gjerat si t’iu vijnë. Ne planin financiar vërtet do ndërmerrni rreziqe, por gjendja do përmirësohet tej mase.

Demi
Po u treguat autoritare gjate kësaj dite do keni mosmarrëveshje te njëpasnjëshme me partnerin tuaj. Me e mira është qe te veproni me qetësi për çdo gjë qe dëshironi. Beqaret duhet te dëgjojnë zemrën e tyre nëse duan qe jeta sentimentale t’iu ndryshoje për mire. Ne planin financiar keni për te pasur vështirësi te njëpasnjëshme. Kërkoni ndihme sa pa qene vone.

Binjaket
Dite intensive do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Shume gjera kane për te ecur për mrekulli dhe do ndiheni me fat qe e keni partnerin ne krah. Beqaret do takojnë princin e tyre te kaltër dhe jeta do ju ndryshoje rrënjësisht brenda disa orëve. Financat do jene aq te mira saqë do mund te bëni edhe investimet qe keni menduar prej kohesh.

Gaforrja
Dita e sotme do filloje me debate ne orët e para te mëngjesit. Do doni qe partneri te beje gjithçka qe ju doni edhe pse ndonjëherë mund ta teproni. Ndryshoni sa me pare sjellje nese nuk doni qe dalëngadalë ta humbisni atë. Beqaret do mundohen gjate gjithë kohës për te gjetur princin e kaltër, por nuk do ja arrijnë. Ne planin financiar mos u nxitoni për asgjë dhe gjithçka do ju ece me se miri.

Luani
Sot do ndani çdo gjë me partnerin tuaj dhe disa do ju quajnë “vëllezër siameze”, pasi asnjë çast nuk do ndaheni nga njeritjetri. Çdo çast do jete i bukur. Beqaret nuk do kenë besim tek asnjë person dhe nuk do pranojnë te dalin me ata qe do i ftojnë. Ne planin financiar do jeni te logjikshëm dhe nuk do keni aspak vështirësi. Do i shlyeni edhe borxhet e vogla.

Virgjeresha
Sado qe te mundoheni nuk do i qëndroni dot besnike partnerit tuaj sot pasi tundimi për një tjetër person do jete i madh. Do mendoni vetëm për kënaqësinë momentale dhe me pas do pendoheni për veprimet qe do bëni. Beqaret do e kenë te vështire ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Çështjet financiare do lënë për te dëshiruar. Pranojeni sa me pare ndihmën e familjareve.

Peshorja
Do jeni me te organizuar gjate kësaj dite juve qe jeni ne një lidhje dhe marrëdhënia mes jush do përmirësohet ndjeshëm. Beqaret do kenë disa probleme profesionale dhe as qe do mendojnë ta ndryshojnë gjate kësaj dite statusin e tyre. Gjendja e financave ka për te qene gjate gjithë kohës e ekuilibruar. Nuk do keni aspak tronditje edhe pse do i bëni te gjitha shpenzimet.

Akrepi
Jeta sentimentale e çifteve do varet tërësisht nga mënyra sesi ju do silleni me partnerin. Po u treguat kokëfortë dhe po nuk toleruat do keni problem serioze. Beqaret do vazhdojnë te ndihen te vetmuar edhe gjate kësaj dite pasi nuk do e gjejnë dashurinë e madhe. Buxheti do jete me i trazuar se asnjëherë me pare. Nuk do ndiheni aspak te qete kur t’ju duhet te shpenzoni.

Shigjetari
Dite monotone do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Here pas here do mërziteni tej mase dhe do bini ne monotoni te thelle. Beqaret do dashurohen serish me një person qe e kane pasur dikur partner pasi tashme ai ka ndryshuar tërësisht dhe ka cilësitë e duhura. Financat do jene te shkëlqyera kështu qe mund te bëni edhe ndonjë çmenduri te vogël.

Bricjapi
Planetët do ndikojnë shume pak ne jetën tuaj ne çift sot dhe nuk pritet te keni aspak probleme me partnerin. Do merreni vesh për çdo gjë dhe do hapni rruge here pas here. Beqaret me ne fund do marrin përgjigje pozitive nga personat qe kane joshur. Urani këshillon sa me shume kujdes me menaxhimin e financave sepse po filluan problemet nuk do ja dilni dot.

Ujori
Sot duhet te reflektoni me kujdes juve qe jeni ne një lidhje për te gjitha gabimet e bëra me pare. Nëse vazhdoni me kokëfortësinë dhe inatin gjerat do bëhen akoma dhe me keq. Beqaret nuk do arrijnë as sot te fillojnë një lidhje, por miqtë nuk do i lënë asnjë çast te mërziten. Financat do rriten vetëm fale mbështetjes qe do iu japin familjaret pasi ne te kundërt gjendja do mbetej e njëjtë.

Peshqit
Dialogu do rivendoset serish gjate kësaj dite për juve qe jeni ne një lidhje. Do i zgjidhni me qetësi mosmarrëveshjet e se shkuarës dhe mesdita dhe mbrëmja kane për te qene me te kënaqshme. Ata qe janë vetëm përveçse do realizojnë takime te njëpasnjëshme, kane për te hedhur edhe hapat e para drejt një lidhjeje. Financat do mundoheni t’i mbani te qëndrueshme.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button