Sulm vetëvrasës në Afganistan, 11 të vdekur dhe 40 të plagosur

Në sulmin vetëvrasës në provincën Kunar të Afganistanit mbetën të vrarë 11 persona, ndërsa 40 të tjerë u plagosën, raporton Anadolu Agency (AA).

Prefekti i provincës Kunar, Vahidullah Kalemzaj deklaroi se sulmuesi vetëvrasës e ka shpërthyer bombën të cilën e kishte vendosur në motoçikletë. Në këtë sulm jetën e humbën 11 persona në mesin e të cilëve edhe lideri i një fisi, ndërsa 40 të tjerë janë palgosur.

Deri më tani askush nuk e ka marrë përsipër sulmin.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button