Rusia do të vazhdojë sulmet në Siri edhe pas fillimit të marrëveshjes për ndalimin e dhunës

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, tha se ”edhe pas hyrjes në fuqi të marrëveshjes së armëpushimit Rusia të do të vazhdojë me sulmet kundër DAESH dhe organizatave të tjera”, raporton Anadolu Agency (AA).

Putin në një deklaratë pas një takimi me krerët e Servisit të Sigurisë së Federatës Ruse (FSB) në rezidencën e Kremlinit tha se ka marrë një njoftim se të gjitha palët do të rrepsketojnë marrëveshjen e armëpushimit. ”Kundër DAESH, Al Nusra dhe të gjitha organizatave të tjera terroriste të njohur si të tilla nga OKB do të jenë objektivi jonë edhe pas hyrjes në fuqi të kësaj marrëveshjeje” është shprehur ai.

Putin në fjalën e tij ka thënë gjithashtu se ”shpreson që edhe SHBA e kupton që sulmet ndaj organizatave terroriste si DAESH duhet të vazhdojnë në Siri”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button